10 potravín, ktoré Vám pomôžu k lepšiemu detoxu

Ak ste sa prejedali viac, ako by bolo potrebné i zdravé a objavili sa u Vás výčitky svedomia, tak očista tela vo forme detoxu by mohla byť pre Vás ideálnym štartom k opätovnému návratu k zdravému spôsobu života. Väčšina detoxov nebýva až tak zdravá, ako sa na prvý pohľad môže zdať, preto treba vyberať s rozumom, po ktorom siahnete. Nemusíte sa však obávať, stále existuje množstvo detoxov, ktoré Vám pomôžu znova sa vrátiť “na trať”.

Cvičenie, odstránenie alkoholu a priemyselne spracovávaných potravín, hlavne cukrov a konzumácia zdravých a nutrične vyvážených jedál “robia” priam zázraky. A niečo drobné navyše a sila dexoxu sa znásobí.

Nižšie nájdete 10 zdravých potravín s prírodnými očisťujúcimi vlastnosťami. Zaraďte ich už do Vášho najbližšieho jedla a zbavíte sa nezdravých tukov, ktoré ste cez sviatky nadobudli.

Artičoky

Artičoky

Mnohé štúdie dokázali, že artičoky majú blahodárne účinky na pečeň a žlčník. Artičoky sú plné cynarínu, ktorý pomáha zvýšiť produkciu žlče, zabraňuje zažívacím ťažkostiam a stimuluje zdravé trávenie. Ak máte záujem o prírodný detox, artičoky sú určite víťazom!

Celozrnné potraviny

Výber celozrnných potravín namiesto rafinovaných je veľkým krokom pri zdravom stravovaní všeobecne, či už ide o detox alebo nie. Obsahujú veľké množstvo živín a antioxidantov. Ak sa snažíte zbaviť sa toxínov z tela, posledná vec, ktorú potrebujete je zápcha alebo nadúvanie.

Citrónová voda

Citronova-limonada

O citrónovej vode sme už veľa popísali na našom blogu, ale radi ju spomenieme opäť. Citrónová voda je najjednoduchší spôsob ako vypiť niečo zásadité. Napriek tomu, že je chuťovo citrón kyslý, je prirodzene zásaditý, čo je možno paradox, ale je to tak :) Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktoré pomáha k detoxu a lepšiemu spaľovaniu tukov. Odporúčame Vám vypiť aspoň pohár citrónovej vody každý deň, aby ste zalkalizovali telo a pomohli tak následnému lepšiemu tráveniu. Najlepšie je dať si citrónovú vodu ráno.

Čerstvé ovocie

Mix ovocia a zeleniny

Čerstvé ovocie je plné vitamínov, antioxidantov, vlákniny a ostatných potrebných živín pre naše telo. Čerstvé ovocie je nevyhnutné pre naše zdravé stravovanie, netreba na to zabúdať. Mnoho ľudí robí zásadnú chybu. Dajú si nezdravý obed v podobe vyprážaného rezňa s nejakým nezdravým šalátom a zdravé jedlo sa snažia dobehnúť konzumáciou misky plnej ovocia. Toto nie je práve ideálne. Treba všetky jedlá konzumovať s rozumom, tak je to aj v prípade ovocia či zeleniny.

Červená repa – cvikla

Červená repa

Vláknina v repe pomáha zvýšiť produkciu antioxidačných enzýmov v pečeni, ktoré pomáhajú pečeni a žlčníku odstrániť žlč z celého tela.

Kapusta

Kapusta

Kapusta sa nekonzumuje v mnohých kultúrach len kvôli šťastiu a prosperite okolo slávenia Nového roka, ale je všeobecne známa pre jej očisťujúce vlastnosti v pečeni. Zmes kapusty, jabĺk a vlašských orechov je vhodná pre pečeň a uspokojenie chuťových buniek :)

Zázvor a cesnak

Zázvor

Zázvor a cesnak sú dobrými priateľmi pre pečeň, pretože pomáhajú odstraňovať voľné radikály.

Zelené listy

Spenat

Existuje množstvo spôsobov, ako zaradiť zelenú zeleninu do Vášho stravovania. Dá sa použiť surová, uvarená na pare, pridaná do smoothies alebo prírodných džúsov, do omáčok, polievok…. Zelené listy zrýchľujú hladiny chlorofylu v zažívacom trakte, čo pomáha telu zbavovať sa toxínov akým je smog alebo herbicídy.

Zelený čaj

Ak potrebujete prijímať dostatočne veľké množstvo tekutín, zelený čaj je dobrou voľbou. Obsahuje dostatok katechínov (flavonoid), ktoré zrýchľujú aktivitu pečene a zvyšujú produkciu detoxifikačných enzýmov.

Žerucha

Pridajte žeruchu do Vášho šalátu. Tá udržuje voľné radikály od Vašich buniek, pomáha povzbudiť čistiace enzýmy v pečeni a pôsobí ako prírodné diuretikum.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
10 potravín, ktoré Vám pomôžu k lepšiemu detoxu
Názov článku
10 potravín, ktoré Vám pomôžu k lepšiemu detoxu
Popis
Cvičenie, odstránenie alkoholu a priemyselne spracovávaných potravín, hlavne cukrov a konzumácia zdravých a nutrične vyvážených jedál "robia" priam zázraky. A niečo drobné navyše a sila dexoxu sa znásobí.
Autor

Tagy:,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár