4 presvedčivé dôvody, prečo začať behávať!

Beh je jedným z najmenej nákladných spôsobov, ako si udržiavať hmotnosť a kondíciu. Lenže pre tých, ktorí nie sú zvyknutí pravidelne behávať, môže beh dokonca naháňať až strach a generovať pravidelné výhovorky, prečo práve dnes netreba ísť behať. Prinášame Vám preto 4 presvedčivé dôvody, prečo začať behávať a pravidelne sa tejto fyzickej aktivite aj venovať!Bežec

 

1. beh je terapiou zdarma

Počas bežného behania je vhodné si so sebou zobrať svoj mp3 prehrávač a pri príjemnej hudbe si prevetrať nielen hlavu, ale celé telo. Ak sa však rozhodnete bežať nejaký pretek, svoje mp3 nechajte radšej doma. Potlesk a povzbudzovanie divákov Vás bude hnať vpred a dodávať Vám potrebnú energiu. Myšlienky nechajte voľne prúdiť a užívajte si pocit, že nemusíte pracovať a rozmýšľať nad niečím dôležitým. Proste si ten moment užívajte a choďte za svojim cieľom.

2. beh zvyšuje Vašu energiu

Samozrejme po dlhom behu sa necítite plný energie, ale po sprche a dobrom pocite zo športovania sa Vaša energiu znásobí. Ani profesionálnym športovcom sa často nechce a radi by sa vyhovorili, že dnes nie je vhodný čas alebo že sú leniví. No oni idú za svojim cieľom a to vytrvalo. Ak aj Vy pôjdete týmto smerom dosiahnete svoje ciele jednoduchšie a rýchlejšie, ako by ste si mysleli. A toto pravidlo neplatí iba pri športovaní, ale aj pri chudnutí, či zmene životného štýlu. Všetko je postupné a postupnými malými krokmi dosiahnete veľké úspechy a ciele. A práve nie ideálne počasie Vás donúti siahnuť na dno svojich síl, čo Vám pomôže prekonať oveľa ťažšie prekážky.

3. beh je zábava

Ak ste zvyknutí leňošiť celý víkend v posteli, môže byť ťažšie zmeniť tieto návyky. No skúste sa premôcť a ísť v sobotu ráno behať. Pocítite neskutočnú energiu z čerstvého vzduchu, viac energie Vám dodá priestor pre iné aktivity počas dňa a naštartuje Vás do celého dňa k oveľa zdravším aktivitám ako len k leňošeniu v posteli. Urobíte tak viac pre svoje zdravie a aj postavu. Skúste si vytipovať viacero trás a určite si vždy nejaký cieľ. Uvidíte ako sa budete usmievať, keď tento cieľ dosiahnete.

4. beh Vás posúva vpred

Pravidelným behaním získate nielen kondíciu, ale taktiež získate väčšiu vytrvalosť. Po niekoľkých týždňoch sami uvidíte koľko máte energie a ciele, ktoré ste si mysleli, že nedosiahnete alebo len zložito, tak teraz dosahujete takpovediac ako “po masle”. Pravidelné športovanie Vám pomôže vytrvať aj pri chudnutí, ale napríklad aj pri podnikaní. Mnoho úspešných ľudí, podnikateľov zvláda svoje povolanie jednoduchšie práve vďaka pravidelnému športovaniu.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
4 presvedčivé dôvody, prečo začať behávať!
Názov článku
4 presvedčivé dôvody, prečo začať behávať!
Popis
Beh je jedným z najmenej nákladných spôsobov, ako si udržiavať hmotnosť a kondíciu. Lenže pre tých, ktorí nie sú zvyknutí pravidelne behávať, môže beh dokonca naháňať až strach a generovať pravidelné výhovorky, prečo práve dnes netreba ísť behať. Prinášame Vám preto 4 presvedčivé dôvody, prečo začať behávať a pravidelne sa tejto fyzickej aktivite aj venovať!
Autor

Tagy:, , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár