4 spôsoby, ako schudnúť v práci

Kým trávime čas v kuchyni, venujeme pozornosť našej hmotnosti, zdravému stravovaniu a chudnutiu. No presne pravý opak robíme, keď sme v práci. Všade okolo nás je plno “nástrah”, ktoré sabotujú náš cieľ a našu snahu o dokonalé telo a zdravé stravovanie. Vzhľadom na skutočnosť, že v práci trávime viac času ako doma, mali by ste sa naučiť ako sa dá týmto nástrahám vyvarovať. Skúste sa zamyslieť nad našimi TIPmi!

Ako schudnúť v práci

Vyhnite sa automatom a bufetom

Automaty na jedlo sú prepchaté nezdravými a kalorickými potravinami, ktoré zapríčiňujú priberanie. Aj keď si myslíte, že ste si vybrali zdravé a nízkokalorické jedlo, zaiste to z automatu nebude také. Či už si dáte tyčinku alebo sladený nápoj, obe nie sú správnou voľbou. Takisto je to v prípade bufetu. Je takmer isté, že pri návšteve bufetu si vyberiete nezdravé jedlo a to nehovoriac o maškrtení prostredníctvom sladkého dezertu ku kávičke. Namiesto návštevy automatu alebo bufetu si prineste so sebou pripravené jedlo už z domu. Nielen obed, ale aj desiatu či olovrant si môžete pripraviť doma a budete si na 100% istí zdravou stravou.

Snažte sa vyhýbať stresu

Samozrejme nie je jednoduché sa v práci vyhýbať napätiu a stresu z rôznych dôvodov, ale mali by ste sa o to aspoň posnažiť. Je jedno ako veľmi milujete svoju prácu, určite aj Vy musíte riešiť stresujúce situácie, ktoré však na Vaše zdravie zrovna nevplývajú dobre. Zníženie stresu Vám môže pomôcť schudnúť. Ak sa pýtate aký má súvis stres a priberanie, tak odpoveď je jednoduchá. Zvládanie stresu pomáha ľuďom zvládať lepšie emocionálne vypätia, ktoré by pri zvýšenom strese mohli viesť k nutkaniu prejedať sa. Na zníženie stresu existuje veľa možností. Niekomu pomáha krátke cvičenie, niekomu zopár minút na čerstvom vzduchu. Každý z nás musí poznať najlepšie, aký “odbúravač” stresu je preňho najideálnejší.

Vymeňte kávu za čaj

Zelený čaj, čaj oolong a biely čaj obsahujú katechíny, ktoré podporujú energetický výdaj a spaľovanie tukov. Nielen, že Vám dodajú viac energie, ale pomôžu aj pri chudnutí. Namiesto konzumácie kávy s kofeínom vyskúšajte vypiť radšej šálku čaju.

Vymeňte auto za bicykel

Auto je v našich končinách najjednoduchším dopravným prostriedkom do práce. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, či by pre Vás a Vaše zdravie nebolo vhodnejšie zájsť do práce pešo alebo bicyklom? Ľudia, ktorí chodievajú do práce verejnou dopravou alebo chôdzou či bicyklom majú podľa výskumov nižšie BMI a nižší telesný tuk, než ľudia, ktorí sa vozia do práce automobilom. Ak Vaša práca vyžaduje presúvanie sa autom, skúste parkovať niekoľko stoviek metrov od Vášho cieľa. Týchto zopár stoviek metrov Vám pomôže pri chudnutí a pri zdravom spôsobe života.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
4 spôsoby, ako schudnúť v práci
Názov článku
4 spôsoby, ako schudnúť v práci
Popis
Kým trávime čas v kuchyni, venujeme pozornosť našej hmotnosti, zdravému stravovaniu a chudnutiu. No presne pravý opak robíme, keď sme v práci. Všade okolo nás je plno "nástrah", ktoré sabotujú náš cieľ a našu snahu o dokonalé telo a zdravé stravovanie.
Autor

Tagy:, ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár