4 veci ktoré by ste mali a nemali pri chudnutí robiť

Ako všetci vieme, jedno nezdravé jedlo nezapríčiní priberanie, nadváhu a ani obezitu.

Každý z nás občas “zhreší” v podobe nezdravej maškrty, čo je nakoniec aj dobre. Veď nedá sa žiť iba zdravo a potláčať, tak prirodzené vlastnosti človeka. V opačnom prípade by sme boli ako časovaná bomba, ktorá by jedného dňa vybuchla a zrejme by sme sa rútili do priepasti nekontrolovaného a nezdravého vyjedania chladničky a potravinovej skrine.

Existujú však 4 veci, ktoré by ste mali a nemali pri chudnutí robiť. A ktoré to sú, Vám prinášame v prehľade nižšie…

Žena s úsmevom na tvári

 

4 veci, ktoré by ste mali a nemali pri chudnutí robiť

4 veci, ktoré robiť pri udržiavaní hmotnosti a línie

Palec hore

  1. konzumácia zdravých tukov – zaraďte konzumáciu zdravých tukov v podobe mononenasýtených a polynenasýtených tukov napr. zaradením avokáda, olivového oleja alebo orieškov. Naopak zabudnite na potraviny, ktoré obsahujú trans tuky a saturované tuky.
  2. konzumujte zeleninu a proteíny v každom jedle – nehovoríme o vyprážanom jedle alebo jedle, ktorému pridáte syr. Mali by ste konzumovať vždy čerstvú a najlepšie surovú zeleninu, ktorá obsahuje plno vitamínov, antioxidantov, vlákniny a železa. Nemusíte sa obávať, že by Vám zelenina nechutila. Vyberajte rôzne druhy a keď zautomatizujete konzumáciu zdravej zeleniny, Vaše telo sa odvďačí v podobe pevného zdravia.
  3. jednotlivé jedlá plánujte – robievajte si plán dopredu, najlepšie na pár dní až celý týždeň. Týmto spôsobom budete vedieť lepšie udržať príjem kálorií a nebudete sa veľmi odchyľovať od stanoveného plánu! Jedlá si starostlivo nielen naplánujte, ale aj pripravte a zabaľte.
  4. doprajte si – tak ako sme písali vyššie, doprajte si z času na čas aj niečo nezdravé. Nemôžete si odopierať striktne všetko čo je nezdravé, lebo pre náš zvyknutý organizmus to nie je prirodzené. Radšej si dať jedno nezdravé jedlo za týždeň, ako potom mať výčitky, že ste “vyládovali” celú chladničku za jeden večer!

 

4 veci, ktoré nerobiť, aby ste si udržali hmotnosť a líniu

Palec dole

  1. nepite sladené nápoje – sladené nápoje obsahujú množstvo nulových kalórií, ktoré vedú k nekontrolovanému priberaniu. Patria medzi ne bublinkové nápoje, džúsy, teda všetky nápoje, ktoré obsahujú priemyseľne spracovávaný cukor na ich osladenie. Mali by ste konzumovať nápoje, ktoré neobsahujú cukor, sú však zároveň bohaté na vlákninu, proteíny a zdravé tuky
  2. nevynechávajte jedlo – v prípade, že chcete schudnúť, úprava stravy a ich pravidelná konzumácia sú kľúčovými v dlhodobom horizonte. Nie nadarmo sa hovorieva, že treba jesť menšie porcie jedál, ale radšej pravidelnejšie. Pravidelne znamená aspoň 5 krát za deň. Na desiatu a olovrant by ste však nemali konzumovať tak veľké porcie ako na raňajky, obed a večeru! Postačí Vám banán, jablko alebo nejaká zelenina :)
  3. nejedzte vyprážané jedlá – jednou z “nerestí” slovenskej populácie je pravidelná konzumácia vyprážaných jedál. Tie sú žial veľmi nezdravé a úplne deštruktívne pre náš organizmus. Vyprážané jedlá patria vo všeobecnosti k najlacnejším jedlám, ale trans tuky, ktoré obsahujú by mali byť vztýčeným prstom pre každého!
  4. nekonzumujte cukor a obilniny v noci – verím, že keď volíte pečivo v obchode, tak aspoň siahnete po tom celozrnnom. Avšak v neskorých večerných hodinách a v noci by ste na chlieb či rohlík mali zabudnúť, pretože obsahujú obilniny a škroby, ktoré organizmus ťažšie spracováva pred spánkom a počas neho.

Myslite na tieto 4 pre a 4 proti a jednoduchšie zvládnete udržiavanie hmotnosti a línie po celý zbytok života :)

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
4 veci, ktoré by ste mali a nemali pri chudnutí robiť
Názov článku
4 veci, ktoré by ste mali a nemali pri chudnutí robiť
Popis
Existujú 4 veci, ktoré by ste mali a nemali pri chudnutí robiť. Konzumácia zdravých tukov, stop sladeným nápojov, plánovanie jedál a odstránenie vyprážaného jedla...
Autor

Tagy:, , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár