5 surovín, ktoré urobia Vaše smoothie ešte lepšími

Smoothies nápoje sú obľúbenými a zdravými nápojmi. Dajú sa urobiť kombináciou mnohých surovín, ktoré majú nezabudnuteľnú chuť a vôňu. Aké suroviny, však môžete pridať do Vášho obľúbeného smoothie, aby bolo ešte lepšie, chutnejšie a zdravšie?

Smoothie s rôznymi surovinami

1. brokolica – táto zelenina bohatá na vlákninu Vám pomôže zostať dlhšie sýtymi a to bez zmeny chuti Vášho obľúbeného smoothie. Je možné ju použiť surovú alebo aj uvarenú na pare.

2. chia semienka – ak chcete naštartovať správne svoj deň, pridajte lyžicu chia semienok do Vášho smoothie. Semienka obsahujú veľké množstvo vlákniny a sú vynikajúcim zdrojom protizápalových Omega 3 mastných kyselín, teda budete sa cítiť dlhšie sýtejšími a jednoduchšie zvládnete ranný štart. Recept na smoothie s chia semienkami nájdete tu.

3. zelený čaj – chcete zrýchliť metabolizmus prostredníctvom smoothie? Pridajte doňho silný, studený zelený čaj a nápoj Vám pomôže naštartovať metabolizmus. Tip na smoothie so zeleným čajom nájdete tu.

4. ľanové semienka – tie obsahujú vysoké množstvo Omega 3 mastných kyselín a vlákniny a pomôžu Vám znížiť cholesterol a zabezpečia zdravé fungovanie tráviaceho systému. Zdravé tuky v ľanových semienkach taktiež pomáhajú zmierňovať zápal. Stačí pridať lyžicu semienok do smoothie.

5. listová zelenina – ak veľmi neobľubujete chuť kelu alebo špenátu, môžete ich pridať do smoothie a získate tak zdravé živiny a vitamíny ktoré obsahujú, ako je napr. vápnik, vitamín A, mangán a vitamín K. Či je lepší a zdravší kel alebo špenát do smoothie, nájdete v našom článku Špenát vs. kel.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
5 surovín, ktoré urobia Vaše smoothie ešte lepšími
Názov článku
5 surovín, ktoré urobia Vaše smoothie ešte lepšími
Popis
Smoothies nápoje sú obľúbenými a zdravými nápojmi. Dajú sa urobiť kombináciou mnohých surovín, ktoré majú nezabudnuteľnú chuť a vôňu. Aké suroviny, však môžete pridať do Vášho obľúbeného smoothie, aby bolo ešte lepšie, chutnejšie a zdravšie?
Autor

Tagy:, , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár