6 potravín na jeseň a zimu, ktoré pomáhajú pri chudnutí

Jeseň nám klope na dvere, s ktorou prichádzajú aj kratšie a hlavne chladnejšie dni. Počas dlhých večerov mám vyššiu tendenciu podľahnúť nezdravým maškrtám, ako tomu je na jar či v lete. Preto Vám prinášame 6 potravín, ktoré sú ideálne na jeseň a zimu, pomáhajúce pri chudnutí a “zahnaní” potreby maškrtenia.

1. horká čokoláda

Čokoláda

Už sme viac krát písali na našom blogu, že čokoláda nemusí vo finále škodiť pri chudnutí, resp. udržiavaní hmotnosti, ak si ju samozrejme nedoprajete celú na jedno posedenie a ak zvolíte kvalitnú aspoň 70 a viac percentnú. Vaša obľúbená maškrta dokáže zrýchliť metabolizmus, obsahuje kofeín a antioxidant katechín. Treba však samozrejme dávať pozor na dennú dávku. Doprajte si iba jeden maximálne dva štvorčeky, aby bol príjem cukru a kalórií v norme a aby ste sa vyhli nechcenému priberaniu.

2. sladké zemiaky

Sladké zemiaky

Sladké zemiaky môžu byť Vašim jesenným/zimným spaľovačom tuku. Obsahujú veľké množstvo vlákniny, ktorá Vám pomôže cítiť sa sýtymi dlhšie, pokým spaľujete kalórie. Taktiež obsahujú hormón Adiponektín, ktorý pomáha regulovať hladinu cukru v krvi.

3. škorica

Škorica

Škoricu používame v zime vo viacerých pokrmoch či nápojoch, čo je pre náš organizmus veľmi pozitívne. Škorica totiž spomaľuje trávenie a reguluje hladinu cukru v krvi, ktorá zrýchľuje metabolizmus.

4. hrušky

Hrušky

Na jeseň môžeme aj v našich končinách nájsť mnoho druhov hrušiek. Tak ako jablká, aj hrušky obsahujú vysoké množstvo pektínu, ktorý viaže vodu a obmedzuje množstvo tuku, ktoré by si inak telo uložilo do “zásoby”.

5. morčacie mäso

Morčacie mäso

Pri chudnutí je mäso, resp. proteíny obsiahnuté v ňom veľmi potrebné pre náš organizmus. Chudé morčacie mäso je ideálne a ak zvolíte morčacie prsia nemusíte sa obávať priberania.

6. grep

Grep

Grep je vynikajúcim zdrojom vlákniny, ktorá Vám pomôže zjesť menej a zároveň zostať dlhšie sýtymi. Vhodný je ako samostatné ovocie alebo ako odšťavený nápoj.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
6 potravín na jeseň a zimu, ktoré pomáhajú pri chudnutí
Názov článku
6 potravín na jeseň a zimu, ktoré pomáhajú pri chudnutí
Popis
Jeseň nám klope na dvere, s ktorou prichádzajú aj kratšie a hlavne chladnejšie dni. Počas dlhých večerov mám vyššiu tendenciu podľahnúť nezdravým maškrtám, ako tomu je na jar či v lete. Preto Vám prinášame 6 potravín, ktoré sú ideálne na jeseň a zimu, pomáhajúce pri chudnutí a "zahnaní" potreby maškrtenia.
Autor

Tagy:, , , , , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár