7 zdravých dôvodov, prečo mať dnes SEX!

Vynechanie cvičenia nie je práve to, čo by ste mali robiť po každé keď sa Vám nechce, no každý z nás máva občas pocit, že práve dnes to nepôjde. Spáliť však kalórie môžete aj pri inej pohybovej aktivite a to priamo pri SEXE! Áno, čítate správne. Prečítajte si všetky zdravotné benefity, ktoré sex prináša.

Sex

Sex zlepšuje spánok

Keď máte sex, tak sa zvyšuje aj hormón oxytocín. Jeho zvýšená hladina pomáha k lepšiemu spánku. Kvalitný a dostatočne dlhý spánok má pozitívny vplyv aj na Váš zdravotný stav. Takže, ak mávate problém so spánkom, sex je ideálnou pohybovou aktivitou, ktorá Vám k lepšiemu spánku určite pomôže.

Sex znižuje riziko srdcového záchvatu

Výskumy preukázali, že ľudia, ktorí mávajú pravidelne sex 2 alebo viackrát do týždňa, znižujú riziko srdcového záchvatu na polovicu.

Sex zbavuje stresu

Urobte si láskavosť a znížte si svoj krvný tlak prirodzenou cestou prostredníctvom sexu. Endorfíny, ktoré sa počas sexu vyplavujú Vám pomôžu zabudnúť na každodenné starosti a nervozitu.

Sex posilňuje imunitu

Ľudia, ktorí majú sex 1 až 3 krát za týždeň majú až o 30 % viac protilátok imunoglobulínu A, ktorý posilňuje imunitný systém a pomáha bojovať proti infekciám ako je nachladnutie a chrípka. Sex je jedným zo spôsobov, ako byť zdravší.

Sex posilňuje svaly panvového dna

Nikto nehovorí, aby ste pri cvičení nosievali športovú podprsenku. Cvičenia posilňujúce panvové dno môžu byť vykonávané v sede pri písacom stole, ale taktiež aj pri samotnom sexe. Či už ste si to uvedomili alebo nie, Kegelove cviky praktizujete vždy pri sexe, ktoré prinášajú väčšie potešenie. Pravidelné posilňovanie panvového dna zlepšuje kontrolu močového mechúra!

Sex zmierňuje alergickú nádchu

Pravidelný orgazmus pomáha zmierňovať alergickú nádchu. Orgazmus totiž prečistí Vaše dutiny.

Sex predlžuje život

Ženy, ktoré baví sex žijú dlhšie, ako tie, ktoré nemajú o aktívny sexuálny život záujem. Ženy s pravidelným sexom a orgazmom sa cítia na svoj vek o 2 až 8 rokov mladšie. Nie je potom sex oveľa lepší, ako mať vrásky?
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
7 zdravých dôvodov, prečo mať dnes SEX!
Názov článku
7 zdravých dôvodov, prečo mať dnes SEX!
Popis
Spáliť však kalórie môžete aj pri inej pohybovej aktivite a to priamo pri SEXE! Áno, čítate správne. Prečítajte si všetky zdravotné benefity, ktoré sex prináša.
Autor

Tagy:, , , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár