7 zvykov, ktorými večer zbytočne priberáte!

Ako náhle príde na chudnutie, udržiavanie hmotnosti, prípadne priberanie, každé jedlo sa počíta, ale absolútne vyhráva večera a na tú by ste si mali dávať pozor najviac. Prinášame Vám 7 zvykov, ktorými večer zbytočne priberáte a degradujete Vašu snahu o správne chudnutie.Večera

1. večera je najväčšie jedlo, ktoré cez deň zjete

V prípade, že večera je pre Vás “posvätná” a máte pocit, že vtedy máte najviac času a priestoru, aby ste sa dobre najedli, je to veľký problém! Problém preto, lebo Vaše telo nedokáže stráviť také veľké množstvo jedla pred spaním. Táto prijatá energia sa nedokáže spotrebovať, čo vedie automaticky k priberaniu.

2. večeriate tesne pred spaním

Určite poznáte pocit, keď neviete zaspať a prehadzujete sa na posteli z jednej strany na druhú. Plný žalúdok Vám nedovolí kľudne zaspať, pretože sa organizmus snaží prijatú energiu spracovať. A práve kvalitný a dostatočne dlhý spánok je nevyhnutný pre správne fungovanie Vášho metabolizmu, regulácie cukru v krvi, normálnu hormonálnu rovnováhu a zdravú energiu.

3. pri večeri si dáte šálku kávy

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že káva, resp. kofeín vo večerných hodinách telo stimuluje, naopak cez deň okrem stimulácie a dodania energie, pomáha aj pri chudnutí!

4. zjete priveľa sacharidov

Zaiste, ak sa chystáte ráno zabehnúť maratón, tak cestoviny, zemiaky a chlieb sú vhodným zdrojom sacharidov, ale nie v prípade, ak sa jedná o klasický deň. Prehnané porcie s veľkým obsahom sacharidov budú viesť k priberaniu. A ešte horšie, ak Vám klesne hladina cukru v krvi, môže to viesť k polnočnému vyjedaniu chladničky.

5. sledovanie televízie počas večere

Nikdy, opakujeme, nikdy nejedzte pred televízorom. Tá Vám odpúta pozornosť od veľkosti porcie a rýchlosti, akou ju skonzumujete.

6. servírujete jedlo na veľkú misu

Namiesto jednej veľkej misy, z ktorej si celá rodina naberá jedlo, zvoľte porcie naberané rovno na tanier. Takto máte kontrolu nad veľkosťou skonzumovanej porcie. V prípade servírovaného jedla na veľkú misu sa často stáva, že oči pýtajú ešte nejaký dodatok, ale žalúdok ešte nemusí stihnúť poslať signál, že ste sýti.

7. preháňate to s alkoholom

Pohár vína k večeri je v poriadku, no určite nie je v poriadku celá fľaša. Konzumácia väčšieho množstva alkoholu bude viesť len k ďalšiemu jedeniu, pretože sa budete cítiť skôr hladní.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
7 zvykov, ktorými večer zbytočne priberáte!
Názov článku
7 zvykov, ktorými večer zbytočne priberáte!
Popis
Ako náhle príde na chudnutie, udržiavanie hmotnosti, prípadne priberanie, každé jedlo sa počíta, ale absolútne vyhráva večera a na tú by ste si mali dávať pozor najviac. Prinášame Vám 7 zvykov, ktorými večer zbytočne priberáte a degradujete Vašu snahu o správne chudnutie.
Autor

Tagy:, , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár