Ako nepriberať počas Vianoc a ako ich prežiť zdravo

December je mesiac, v ktorom je pokušení k ukončeniu diéty hádam najviac. Udržať si hmotnosť počas vianočných sviatkov je ozaj náročné. Človeku sa nechce ísť cvičiť, chce len tak oddychovať a relaxovať v pohodlí domova. Lenže tu na nás všade “číhajú” nezdravé pochúťky, ktoré by sme zjedli najradšej všetky. Napriek všetkým nástrahám, môžete nad nimi vyhrať a uchovať si hmotnosť a líniu aj počas Vianoc a osláv Nového roka.

Vianočné koláčiky

Nevynechávajte raňajky

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že vynechanie raňajok je skvelý spôsob ako kalórie ušetriť a nepribrať. Lenže Váš organizmus pri takomto fungovaní prepne do “spiaceho” režimu, kedy bude ukladať kalórie práve na “horšie” časy, aby malo z čoho neskôr čerpať energiu. A kalórie uloží do Vašich tukových zásob. Konzumácia zdravých raňajok je správna cesta, akej by ste sa mali držať. Mnoho ľudí volí hlavne počas Vianoc menu – raňajky = ryba so šalátom, obed = rezeň so šalátom a večera = ryba s rezňom a šalátom. K tomu samozrejme XY nezdravých koláčikov a “medzichodov” medzi hlavnými jedlami :)

Cvičenie je dôležité

Ak pravidelne cvičíte, nevynechávajte ho ani počas sviatkov. A samozrejme je potrebné aj vedieť presný energetický príjem a výdaj, ktoré Váš organizmus vynaloží. Ak si pôjdete zabehať na 30 minút a spálite 300 kalórií nepomôže Vám to nijako ak ich rovno zresetujete jedlom s obsahom 300 kalórií. Vyberajte preto aktivity a jedlá dôsledne. Nepodľahnite pokušeniam! To, že sú Vianoce neznamená, že treba jesť oveľa viac ako v bežný deň…

Nepodceňujte skonzumované kalórie

Všetci dobre vieme, že jedlá pripravované počas vianočných sviatkov nie sú až také zdravé ako by sme mali jesť. Samozrejme z druhej strany, každý musí občas podľahnúť malému pokušeniu. Nedá sa slintať nad zemiakovým šalátom, vyprážanou rybou alebo sladkým koláčikom. Avšak všetko treba s mierou. Neprekračujte únosnú hranicu, sami zídete zo zdravého stravovania a zdravého životného štýlu. O čo viac zídete zo zdravej cesty o to horšie sa Vám na ňu bude znova nabiehať po sviatkoch.

Nevynechávajte sacharidy

Náš organizmus pre svoje správne fungovanie potrebuje prijímať aj sacharidy. Nie je preto správne úplne vynechať jedlá, ktoré obsahujú sacharidy. Celozrnným pečivom nič nepokazíte, samozrejme taktiež treba ho konzumovať s mierou.

Konzumujte alkohol s mierou

Aj konzumácia alkoholu patrí medzi príjem kalórií. Preto nezabúdajte, že ak vypijete fľašu sladkého šumivého vína, prijmete aj dostatočne veľké množstvo kalórií. Nehovoriac o bolestiach hlavy na druhý deň :)

V zásade počas vianočných sviatkov by malo platiť jedno heslo “doprajte si aj nezdravé jedlo, ale HLAVNE S MIEROU!:)

Vianočná pohľadnica

Šťastné a Veselé prajeme z Centra chudnutia zdravoschudnut.sk
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Ako nepriberať počas Vianoc a ako ich prežiť zdravo
Názov článku
Ako nepriberať počas Vianoc a ako ich prežiť zdravo
Popis
December je mesiac, v ktorom je pokušení k ukončeniu diéty hádam najviac. Udržať si hmotnosť počas vianočných sviatkov je ozaj náročné. Človeku sa nechce ísť cvičiť, chce len tak oddychovať a relaxovať v pohodlí domova. Lenže tu na nás všade "číhajú" nezdravé pochúťky, ktoré by sme zjedli najradšej všetky.
Autor

Tagy:, ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár