Ako schudnúť z brucha?

Mnoho ľudí nevie ako schudnúť z brucha. No v plavkách by chcel každý vyzerať dobre, či už ide o mužov alebo ženy. S prichádzajúcim jarným počasím sa čoraz častejšie zamýšľame nad tým ako schudnúť, veď predsa v lete pri vode nechceme nikomu ukazovať svoje brucho vystlané tukom.

Brucho

 

Prioritou by však nemala byť snaha vyzerať dobre iba v lete, ale po celý rok. Čo sa však týka chudnutia, či redukcie hmotnosti, nedá sa redukovať tuk iba z jednej časti tela. Ak Vám niekto tvrdí opak, tak Vás klame a sľubuje Vám zázračné metódy, ktoré Vám negarantujú dlhodobý úspech.

K dosiahnutiu dlhodobého úspechu je potrebná zmena. A to nielen zmena stravovacích a pohybových návykov, ale hlavne zmena Vás a Vášho prístupu k životnému štýlu, aký vediete.

To, že redukcia tuku nie je možná iba z jednej časti tela už viete. Ak sa dáte na chudnutie, berte na vedomie, že redukovať teda budete zo všetkých partií, nielen z časti, z ktorej by ste chceli. Samozrejme schudnúť z brucha nie je také jednoduché, pretože si organizmus ukladá tuk na “horšie” časy práve sem, no postupným a kontrolovaným chudnutím sa dajú dosiahnuť želané výsledky.

Brušný tuk sa ukladá najmä okolo orgánov v brušnej dutine. Následne sa Vám zväčšuje brucho a Vaša “pneumatika” nadobúda čoraz väčšie rozmery. Pri estetickom probléme to však ešte nekončí. Viscerálny teda vnútro brušný tuk je skrytým zabijakom. Obezita spôsobená ukladaním tuku okolo orgánov brušnej dutiny je základnou zložkou Metabolického syndrómu, ktorý je v konečnom dôsledku zodpovedný za rozvoj srdcovocievnych ochorení, ktoré neraz končia smrťou už okolo 50. roku života.

Ukladaniu tuku v oblasti brucha napomáha určite aj stres. Pri strese telo produkuje hormón zvaný kortizol, ktorý premieňa nadbytočný cukor na tukové zásoby. Ukladá ich práve do brušných partií a možno je vo Vašom prípade potrebné začať tu. Zvoľnite tempo, relaxujte, meditujte, doprajte telu oddych.

Ďalším aspektom, ktorý vplýva na tuk na bruchu je jedlo, ktoré konzumujete. Treba sa vyvarovať mastným a tučným jedlám, jedlám so zvýšeným obsahom cukrov a do jedálnička treba zaradiť viac ovocia a zeleniny spolu s konzumáciou zeleného alebo bieleho čaju, ktoré pomáhajú zrýchľovať metabolizmus.

Čo sa týka cvičenia a s ním spojeného chudnutia v oblasti brucha, je to možno inak ako si myslíte. Posilňovaním brušných svalov nespaľujete tuky, len formujete svaly. Možno sa Vám podarí zredukovať nejaký tuk, ale len minimum. Na redukciu tukov z brucha cvičením pomáha hlavne behanie, plávanie, bicyklovanie, bežkovanie, teda pohybové aktivity, pri ktorých zapájate celé telo.

Aby sme to zhrnuli… Schudnúť z brucha, resp. iba z jednej časti tela sa nedá. No doprajte si pravidelný oddych, zmeňte stravu a zvýšte pohybové aktivity, v ktorých zapájate celé telo. Potom chudnutie v oblasti brucha bude efektívnejšie a rýchlejšie.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Ako schudnúť z brucha?
Názov článku
Ako schudnúť z brucha?
Popis
Mnoho ľudí nevie ako schudnúť z brucha. No v plavkách by chcel každý vyzerať dobre, či už ide o mužov alebo ženy. S prichádzajúcim jarným počasím sa čoraz častejšie zamýšľame nad tým, ako schudnúť, veď predsa v lete pri vode nechceme nikomu ukazovať svoje brucho vystlané tukom.
Autor

Tagy:, , , , , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár