Ako si správne pripraviť šalát

Šalát je vhodným jedlom pri chudnutí alebo pri zdravom stravovaní. Niektorí ľudia k jeho konzumácii nemajú pozitívny postoj, čo môže spôsobovať viacero faktov. Jedným z nich môže byť to, že sa nenaučili jesť šaláty v detstve a v dospelosti zmenia ťažšie svoje chuťové preferencie. Na druhej strane by si ho možno aj radi dopriali, len nevedia, ako si ho správne pripraviť a naservírovať. Ak patríte do tejto skupiny aj Vy, môžete vyskúšať náš návod ako si správne pripraviť chutný šalát.

Šalát s kuracím mäsom

 

Krok číslo 1: začnite so zeleninou s vysokým obsahom vlákniny

Spenat

Základom každého šalátu je čerstvá zelenina. Preto by ste ako prvé mali dať do misky práve zeleninu s vysokým obsahom vlákniny akými sú špenát, šalátové listy alebo kel.

 

Krok číslo 2: pokrájajte pripravenú zeleninu na kocky a pásiky

Zelenina

Na to, aby bol šalát pre Vás lákavým nielen chuťovo, ale aj pre Vaše oči, zvoľte kombináciu viacerých druhov zeleniny. Treba zvoliť farebnú zeleninu (červená paprika, zelená paprika, žltá paprika, reďkovka…) a nakrájať ju rôznymi spôsobmi. Jednu na kocky, inú zas na pásiky, aby ste získali viacero textúr.

 

Krok číslo 3: pridajte bielkoviny

Kuracie mäso na plátky

Aby ste neboli hladní a aby ste predišli maškrteniu hneď po skonzumovaní šalátu, musíte si doňho pridať aj bielkoviny, najlepšie urobíte, ak pridáte kuracie mäso uvarené a pokrájané na plátky, prípadne fazuľu, ktorá má taktiež dostatok bielkovín. Môžete siahnuť aj po ich kombinácii, samozrejme je to len na Vašej voľbe. Vždy sa uistite, či šalát obsahuje dostatočné množstvo bielkovín, aby ste dokázali udržať hlad na uzde :)

 

Krok číslo 4: pridajte potraviny, ktoré obsahujú malé množstvo tuku

Orechy

Na správne fungovanie potrebuje organizmus prijímať aj tuky, nemožno ich úplne vylúčiť z jedálnička. Treba siahnuť po potravinách, ktoré obsahujú tuky na rastlinnej báze bohaté na omega 3 mastné kyseliny, napríklad orechy, avokádo alebo olivový olej.

 

Krok číslo 5: pochutnajte si!

Ak si pripravíte šalát takýmto spôsobom, určite bude pre Vás a Váš organizmus žiadúci aj inokedy. Treba si uchovať pravidelnosť v konzumácii šalátov a treba jednotlivé potraviny v ňom striedať, aby sa šalát nestal pre Vás monotónnym jedlom. Fantázii sa medze nekladú, je iba na Vás, čo budú Vaše zdravé šaláty obsahovať.

Dobrú chuť!
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Ako si správne pripraviť šalát
Názov článku
Ako si správne pripraviť šalát
Popis
Šalát je vhodným jedlom pri chudnutí alebo pri zdravom stravovaní. Niektorí ľudia k jeho konzumácii nemajú pozitívny postoj, čo môže spôsobovať viacero faktov. Jedným z nich môže byť to, že sa nenaučili jesť šaláty v detstve a v dospelosti zmenia ťažšie svoje chuťové preferencie. Na druhej strane by si ho možno aj radi dopriali, len nevedia, ako si ho správne pripraviť a naservírovať. Ak patríte do tejto skupiny aj Vy, môžete vyskúšať náš návod ako si správne pripraviť chutný šalát.
Autor

Tagy:, , , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár