Ako som schudol za 5 mesiacov 20 kíl!

Porovnanie schudnutia Matúš

Volám sa Matúš L., mám 27 rokov, bývam v Bratislave a pracujem v oblasti informačných technológií. Moje sedavé zamestnanie v kombinácii so sladkými nápojmi a jedlami z fastfoodu ma dohnali k hmotnosti až 120 kg pred približne 4 rokmi. Dokým som študoval na FIITke, tak som mal pohybu viac než dosť, so spolužiakmi a kamošmi pravidelne futbal a basketbal a teda konzumácia žemlí a bagiet sa na mojej hmotnosti neodrážali až tak na oko, ako by sa mohlo zdať. Som vysoký 190 cm a pri mojej hmotnosti 100 kg, som tomu nevenoval pozornosť.

No všetko sa zmenilo, keď som v roku 2010 ukončil školu a nastúpil v jednej počítačovej firme ako programátor. Dlhé hodiny strávené za počítačom s maximálnym pohybom iba mojich 10tich prstov, k tomu nezdravá strava, sa postupne odrazili aj na mojej hmotnosti a zdravotných problémoch. Zvýšený krvný tlak, problém zabehnúť viac ako 100 metrov a podobne, boli iba zlomkom toho, čo mi povedal lekár. „Ak neschudnete a budete pokračovať v tomto trende, tak čoskoro zomriete“. Vtedy som sa veľmi vyľakal, ale práve tento moment mi zmenil a zrejme aj zachránil život.

Začal som sa obhliadať po rôznych metódach chudnutia, mnohé som z nich vyskúšal a to neúspešne. Znova som pribral späť a po každom schudnutí ešte sa aj o čosi viac zdvihla moja hmotnosť. Neskutočne ma to štvalo, že neexistuje nič, čo by mi pomohlo a žiť som teda chcel naplno a dlho. Však chcem mať rodinu, deti a taktiež vidieť vyrastať aj moje vnúčatá. Vždy som bol rodinne založený typ muža. No po troch rokoch neúspešného chudnutia som sa dozvedel o diéte PROTISSIMO, ktorá mi zmenila život zrejme natrvalo. A preto by som Vám rád opísal moje pocity a skúsenosti s touto diétou, aby bolo Vaše rozhodovanie jednoduchšie.

Po preštudovaní informácií, ktoré som našiel na stránke www.zdravoschudnut.sk a rôznych fórach i blogoch som kontaktoval Dr. Kleina, aby som sa s ním osobne stretol. Po mojich negatívnych skúsenostiach som bol skeptický, to poviem na rovinu. Veď každá diéta sľubuje „zázračné“ chudnutie, čo je možno fakt, ale nie na trvalo a to už väčšina z nich nepovie, pretože by nezarobili ani cent. No na základe informácií a prevažne pozitívnych reakciách ľudí, ktorí diétou prešli a udržiavali si hmotnosť som sa teda rozhodol za Dr. Kleinom zájsť.

Nevedel som vôbec, čo mám očakávať, každopádne som mal nevyriešený problém, ktorý bolo treba akútne vyriešiť. Konzultácia prebehla nad moje očakávania, v priateľskom duchu, najprv sme si prešli moje zdravotné problémy, potom som absolvoval vyšetrenie na prístroji, ktorý presne zanalyzoval moje zloženie tela (btw. dovtedy som ani netušil, že sa telo dá takto analyzovať) a následne sme spolu prešli výsledky, na základe ktorých ma nastavil na diétu. Rovno mi dal aj produkty PROTISSIMO podľa mojich chuťových preferencií a vysvetlil všetko podrobne, ako treba diétu dodržiavať, čo jesť a čomu sa vyvarovať a na kontrolu som mal prísť o 14 dní. Prišiel som teda domov a rovno som začal, však načo čakať do druhého dňa. Prvý deň som síce pociťoval mierny hlad, no od druhého dňa bolo už všetko v poriadku a pocit hladu bol preč. Za prvých 14 dní som schudol 5,8 kg. To, že som chudol bolo len jedným z pozitív. Druhým pozitívom bolo to, že som postupne nahrádzal jedlá PROTISSIMO klasickou zdravou stravou. Na moje prvotné počudovanie som sa za tých 5 mesiacov naučil ako sa zdravo stravovať, ako sa viac hýbať a ako vyberať v obchode zdravé potraviny automaticky bez rozmýšľania. Keď som však analyzoval diétu ja v mojej hlave, tak som došiel k tomu, že síce diéta trvala skoro pol roka, ale to bolo práve plusom. Keby trvala mesiac, nič by sa nezmenilo a neustále by som bol v kolotoči chudnutia a priberania. Toto dlhšie obdobie ma donútilo zmeniť zloženie stravy a aj eliminovať nezdravé fastfoodové jedlá a sladké sýtené nápoje. Odvtedy čo som s diétou skončil viem, že nemusím do seba tlačiť kalorické jedlá alebo nápoje, aby som nebol smädný alebo hladný. Radšej si dám vodu s citrónom a jedlo si pripravujem doma sám a vždy viem, čo zjem bez obáv z toho, že by som pribral. Nehovorím, že si z času na čas nedám kolu, prípadne niečo nezdravé, ale úplne s mierou a viem sa kontrolovať. Po tých 5 mesiacoch som schudol na 98,5 kg a hmotnosť si aj po Vianociach a veľkej noci udržiavam úplne bez problémov. Už teraz viem, že som urobil správne rozhodnutie, keď som si vybral túto diétu a odborníka Dr. Kleina, ktorý vie, čo robí.

Verím, že mojim príbehom som Vás motivoval k tomu, že si treba naozaj zvoliť diétu, ktorá pomáha nielen na krátky čas, ale najlepšie na trvalo. Mne PROTISSIMO zmenilo nielen stravovanie, ale aj môj pohľad na moje zdravie.

PS: vyššie vidíte moje telo pred (august 2013) a po diéte PROTISSIMO (december 2013).

Matúš L., Bratislava

 

Matúšovi ďakujeme za opísanie jeho redukcie s PROTISSIMO a zmeny života, ktoré s nami absolvoval. Matúš je jedným z našich stoviek spokojných klientov a veríme, že ak sa rozhodnete chudnúť s našim Centrom, budete taktiež tak spokojní s úsmevom na tvári ako je práve on. (PhDr. Ladislav Brieška)
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Dátum recenzie
Chudnutie s PROTISSIMO
Diéta PROTISSIMO
Hodnotenie autora
51star1star1star1star1star

Tagy:, , , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár