Grep Vám pomôže pri chudnutí a udržiavaní hmotnosti

Grepfruit nie je tak obľúbeným ovocím v našich končinách akým je pomaranč, ale nemali by sme zabúdať predovšetkým na jeho prínosy, čo sa týka nášho zdravia. Obsahuje totiž veľké množstvo vitamínu C a lykopénu! Grep je považovaný za prírodný spaľovač tukov, ktorý naštartuje Váš metabolizmus, takže nie je dôvod, prečo by ste ho mali vynechávať zo svojho jedálnička. A prečo Vám grep pomôže pri chudnutí a udržiavaní hmotnosti? Čítajte ďalej hlavné 4 dôvody…

Grep

1. Grep udržiava dlhšie sýtosť

Grep obsahuje množstvo vlákniny, ktorá ako už viete nás udržiava dlhšie sýtymi a zároveň odstraňuje “bezhlavé” maškrtenie. Jedna porcia grepu má iba 53 kalórií a približne 2 gramy vlákniny. Výskumy preukazujú, že konzumácia polovice grepu pred každým jedlom môže viesť k väčšiemu úbýtku hmotnosti v prípade, že ste na diéte. Napriek tomu to netreba prehánať a postačí, ak budete konzumovať grep napríklad pred každými raňajkami :)

2. Grep je dobrou nízkokalorickou náhradou sladkých potravín

Existuje mnoho spôsobov, ako si dať grep spolu s Vašimi obľúbenými raňajkami. Namiesto sušeného ovocia, ktoré používate napríklad do ovsených vločiek, môžete v klude pridať čerstvý grep.

3. Grep stabilizuje hladinu cukru v krvi

Výskumy preukázali, že grep obsahuje zlúčeniny, ktoré znižujú hladinu inzulínu. Nízka hladina inzulínu následne pomáha efektívnejšie premieňať potravu na energiu, skôr než sa stihne uložiť vo forme tukovej zásoby.

4. Grep znižuje chuť na maškrtenie

Výskumy preukázali, že už samotná vôňa grepu môže pomôcť pri chudnutí a udržiavaní hmotnosti. Vedci došli k záveru, že vôňa grepu má vplyv na pečeňové enzýmy, ktoré priespievajú k znižovaniu chute na maškrtenie a dávajú podnet k chudnutiu.

TIP na záver: Vyskúšajte zapáliť doma sviečku s vôňou grepu, či budete mať chuť večer na mlsanie? :)
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Dátum recenzie
Chudnutie s PROTISSIMO
Grep Vám pomôže pri chudnutí a udržiavaní hmotnosti
Hodnotenie autora
51star1star1star1star1star

Tagy:, , , ,

Jedna odpoveď k “Grep Vám pomôže pri chudnutí a udržiavaní hmotnosti”

  1. ja grepy uplne zbožňujem, viacmenej od malička. Žlté sú trochu sladšie, ak niekomu vadí kyslejšia chuť. Nielen na chudnutie ale aj pri chrípke je ideálny. Ak si chce niekto prečistiť telo, odporúčam počas 10 dní piť grep ráno na lačno.

Pridaj komentár