Je dobré ísť do postele hladný?

Aj Vám sa často stáva, že sa navečeriate a následne idete spať neskôr ako o 2 hodiny? Žalúdok v tom momente môže štrajkovať, aby ste uspokojili jeho nároky, ale zároveň myslíte na to, že už by ste pred spaním nemali jesť. Potom vyvstane otázka, či je dobré ísť do postele hladný alebo radšej si dať niečo malé pod zub?

Žena v posteli

Treba si však uvedomiť, že neexistuje iba odpoveď áno či nie na vyššie spomenutú otázku. To či si dať niečo pod zub alebo radšej nie závisí najmä od Vašich osobných návykov a cieľov čo sa týka zdravého životného štýlu. Malý pokrm určite nebude viesť k nárastu Vašej hmotnosti. Ak ste nepresiahli Váš denný príjem kalórií, nárastu hmotnosti sa nemusíte obávať, nebude to mať vplyv na ručičku Vašej váhy. Čiže nie je dôvod vynechať jedlo, aby ste chudli alebo si udržiavali svoju hmotnosť.

Ale zároveň to neznamená, že máte zelenú a môžete vyjesť celú chladničku a “naládovať sa do prasknutia”. Mali by ste zjesť iba niečo malé, aby ste zahnali pocit hladu, nie aby ste prijali toľko kalórií, že Vám to bude brániť v kvalitnom spánku. Zároveň potláčať pocity hladu niekoľko desiatok minút bude viesť s najväčšou pravdepodobnosťou k porušeniu diéty a Vášho zdravého spôsobu života. Ak Vám začne žalúdok dávať signál, že by niečo zjedol nebráňte sa tomuto pocitu a radšej si dajte hneď nejaký malý pokrm, než potom by ste zlyhali zbytočne.

Každý človek by mal poznať svoje hranice a nájsť zlatý stred. Ak pociťujete hlad neustále napríklad hodinu či dve po samotnej večeri, riešením môže byť jednoducho zjesť menšie porcie na večeru a následne pred spánkom uspokojiť žalúdok menším pokrmom. Ubezpečte sa však, že konzumujete nutrične vyváženú stravu, ktorá zahŕňa bielkoviny, vlákninu, malé množstvo zdravých tukov a množstvo zeleniny a ovocia, ktoré pomáhajú zotrvať dlhšie sýtymi. Malým pokrmom by ste nemali presiahnuť približne 150 kalórií, aby ste nejedli jedlá, ktoré budú Vašu diétu alebo zdravý stravovací režim narúšať.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Je dobré ísť do postele hladný?
Názov článku
Je dobré ísť do postele hladný?
Popis
Žalúdok v tom momente môže štrajkovať, aby ste ho uspokojili, ale zároveň myslíte na to, že už by ste pred spaním nemali jesť. Potom vyvstane otázka, či je dobré ísť do postele hladný alebo radšej si dať niečo malé pod zub?
Autor

Tagy:, , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár