Koľko proteínov treba denne zjesť?

Ak chudnete alebo si chcete hmotnosť udržiavať, mali by ste vedieť koľko proteínov treba denne zjesť, aby ste ich mali dostatok. Mnoho ľudí nemá tento poznatok a pritom je kľúčový!  Zvýšený príjem bielkovín vedie k zrýchleniu metabolizmu, k lepšiemu tráveniu a v konečnom dôsledku aj k spáleniu väčšieho množstva tuku. Konzumáciou potravín s vyšším obsahom proteínov docielite dlhšiu sýtosť. Naproti tomu konzumácia mastných a priemyselne spracovávaných potravín Vás nasýtia iba na krátky čas a nemajú žiadnu nutričnú hodnotu!

Mäso

 

Koľko proteínov treba denne zjesť?

Magické číslo odporúčanej dennej dávky proteínov sa líši pre dospelé ženy a mužov, čo je pochopiteľné. Dospelá žena  vo veku 18 – 70 rokov, by mala denne prijať 46 gramov proteínov. Dospelý muž vo veku 18 – 70 rokov, by mal denne prijať 56 gramov proteínov.

Pre lepšiu predstavu:

  • 1 šálka mlieka obsahuje 8 gramov proteínov
  • 90 gramov mäsa obsahuje približne 21 gramov proteínov
  • 1 šálka fazule obsahuje 16 gramov proteínov
  • 125 ml jogurtu obsahuje približne 5 gramov proteínov

 

Ktoré potraviny obsahujú najviac proteínov?

Najviac proteínov obsahujú ryby, napr.losos, kuracie mäso, hovädzie mäso a z vegetariánskych potravín sú to syry, tofu, biely nízkotučný jogurt, oriešky, sójové mlieko, vajíčka a mnoho iných.

 

Kedy je ten správny čas na proteíny počas dňa?

Ak cvičíte, urobíte najlepšie, keď skonzumujete 10 gramov proteínov ihneď po intenzívnom cvičení. Tento príjem bielkovín zabezpečí lepšiu regeneráciu a obnovu svalového tkaniva. Následne svaly porastú lepšie. V prípade, že chudnete, doprajte si 30 gramov proteínov v priebehu 30 minút po zobudení. Tento príjem bielkovín zabezpečí dostatočnú energiu na celý deň a zároveň predídete chuti na maškrtenie. Neviete si predstaviť, aké jedlo dokáže poskytnúť toľko proteínov? Vyskúšajte naše banánové smoothie, ktoré má 34,5 gramu proteínov :)
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Dátum recenzie
Chudnutie s PROTISSIMO
Koľko proteínov treba denne zjesť?
Hodnotenie autora
51star1star1star1star1star

Tagy:, ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár