Návod chudnutia pre lenivých

Keď ste prišli do stavu, že potrebujete alebo chcete schudnúť, je to vynikajúci prvý krok. Uvedomenie si problému nadváhy či obezity je totiž prvým úspechom, lebo vedie k ďalším myšlienkam.

Ak to s chudnutím myslíte naozaj vážne, určite sa Vám stane, či už pred začatím alebo počas samotného chudnutia, že sa Vám nebude chcieť držať často prísneho plánu. Je to prirodzená vlastnosť človeka, lebo ísť cestou inou, ako sme zvyknutí, býva oveľa ťažšie, ako zotrvať v zaužívaných, aj keď vo väčšine prípadov nezdravých kolajách.

Ak Vás takéto pocity takpovediac “prepadnú”, skúste tento základný návod chudnutia pre lenivých!

Dieta tipy

Návod chudnutia pre lenivých

Držte sa plánu

Mám sa držať plánu? Veď čítam návod na chudnutie pre lenivých…

Áno, presne tak! Napriek tomu musíte vždy v prvom rade zostať organizovaní. Pravidelné vyprázdňovanie chladničky a potravinovej skrine zabezpečíte iba tak, že budete nakupovať častejšie a to menej potravín.

Dajme si ruku na srdce, koľkí z Vás nakupujú potraviny nekontrolovane a potom aj nekontrolovane nimi plytváte? Jogurt po záruke, syr po záruke… Veď si poviete, vyhodím ho, kúpim druhý. Toto nie je správna cesta. Radšej kúpiť menej, ale zároveň kvalitných a čerstvých potravín. V konečnom dôsledku ušetríte aj nemalé financie.

Čerstvé a kvalitné potraviny Vám dávajú potom priestor na chutné a zdravé varenie a hlavne dodržiavanie Vášho plánu chudnutia.

 

Venujte príprave jedál väčšiu pozornosť

Príprava jedál je veľmi dôležitá nielen pri chudnutí, ale aj pri zdravom životnom štýle. Výhovorky typu, nestíham variť, lebo som dlho v práci, nie sú práve ideálne. Ak nestíhate pripraviť jedlo počas pracovného týždňa, predpripravte si suroviny pre jednotlivé jedlá vopred a umiestnite ich do poličky na čerstvé potraviny vo Vašej chladničke. Zeleninu a ostatné suroviny si môžete dopredu pokrájať ešte počas víkendu na celý týždeň vopred. Následne ušetríte minimálne 10 až 20 minút práve prípravou týchto surovín.

 

Čerstvé potraviny

Tak ako sme spomenuli vyššie, treba dbať na čerstvosť potravín, ktoré konzumujete. Niektoré potraviny vydržia aj mimo chladničky, niektoré sa bez chladu nezaobídu a nezostanú čerstvé. Naučte sa variť a konzumovať čerstvé a kvalitné potraviny. Kupované omáčky, drezingy a ochucovadlá rovno vyhoďte a nikdy ich už nekupujte. Ani najlepší šéfkuchári nepoužívajú na dochutenie jedál viac než soľ a čerstvé korenie s bylinkami :)

 

Smoothie alebo čerstvý šalát

Doprajte si každý deň smoothie nápoj alebo čerstvý šalát na desiatu alebo olovrant. Dbajte na použité suroviny, aby ste to s prípravou neprehnali. Zdravé smoothie alebo šalát nabité vlákninou a bielkovinami Vám zabezpečia zostať sýtymi do ďalšieho hlavného jedla.

 

Potraviny merajte a vážte

Zabudnite na varenie od oka! Ak chudnete, nemôžete nekontrolovane variť bez merania a váženia. Na zaistenie potrebného nutričného príjmu, musíte mať pod kontrolou, koľko toho zjete. Ak nechcete počítať kalórie a potrebujete schudnúť, dajte sa na náš diétny program PROTISSIMO. S ním nemusíte kalórie počítať a naučíme Vás prirodzene a postupne prejsť na celoživotné zdravé stravovanie. Stačí nás kontaktovať!

 

Do jedálnička zaraďte zdravé potraviny

Medzi zdravé potraviny určite patrí čerstvá zelenina a ovocie. Taktiež môžete siahnuť po nízkotučnom bielom jogurte, nesladených ovsených vločkách, tofu, avokáde, zelených listoch (špenát, kapusta, kel…) a samozrejme nezabúdajte na príjem kvalitných bielkovín a vlákniny, ktoré nájdete aj v čerstvom mäse a rybách.

 

Varte iba toľko porcií, koľko Vás bude

Toto pravidlo a odporúčanie je veľmi dôležité. Vždy uvarte iba toľko porcií, koľko je Vás v domácnosti. Nielen, že neprekročíte príjem kalórií z duply, ale rovnako tak, ako sme písali vyššie, nebudete plytvať potravinami.

 

Pri varení používajte vhodný olej

O škodlivosti olejov sa rozpisovať nebudeme, ale pre svoje zdravie urobíte najlepšie, ak budete používať olivový alebo kokosový olej. Samozrejme, ak si doprajete bravčový rezeň, urobte si ho na mangalicovej masti. Teraz sme Vás asi prekvapili predchádzajúcou vetou, ale verte či nie, ak si doprajete raz za čas nezdravšie jedlo, urobíte len dobre. Nedá sa len zdravo žiť bez toho, aby ste jedného dňa “nevybuchli” a nevyjedli celú chladničku. Malý prehrešok Vám len pomôže pre psychickú pohodu :) Samozrejme pri chudnutí rezeň neoporúčame…

 

Na záver…

Vyššie spomenuté tipy sú základom toho, aby ste zostali na správnej ceste zdravého životného štýlu. Návod chudnutia pre lenivých nebol ani tak detailným, ako by ste možno čakali. Ale veríme, že Vám tieto tipy pomôžu si uvedomiť, ktoré základné hodnoty by ste mali dodržiavať, aby ste nemuseli rozmýšľať, či žijete zdravo alebo nie.

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia konzultacia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Tagy:, , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár