Negatívne myšlienky, ktoré spomaľujú Vaše chudnutie

Chudnutie nie je len o odstránení nezdravých potravín, pravidelnej pohybovej aktivite či zmene životného štýlu a odstránení zlých návykov. Úspešné chudnutie a dosiahnutie Vášho cieľa v podobe ideálnej línie závisí aj od Vašich myšlienok a postojov. Samozrejme zmeniť myslenie nie je jednoduchý proces, ale všetko sa dá zvládnuť, ak zmenu beriete vážne.

Spomaľujú negatívne myšlienky aj Vaše chudnutie?

Možno aj Vy podvedomo robíte niektorú z týchto činností, ktoré negatívne ovplyvňujú Vaše myšlienky…

Negatívne myšlienky

1. podceňujete sa

Neustále podceňovanie sa, prípadne negatívne myšlienky o Vašej hmotnosti či postave, nie sú zrovna ideálne pre Váš úspech pri chudnutí. Namiesto sebakritiky, zmeňte svoje myslenie a sústreďte sa radšej na svoj cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Správna motivácia a reálne nastavené ciele Vás budú hnať dopredu s úsmevom na tvári. Treba samozrejme len vydržať a úspech sa dostaví!

2. neviete si predstaviť samých seba s ideálnou líniou

Hlavne ženy majú problém s predstavivosťou, ako budú vyzerať keď dosiahnu ideálnu líniu a hmotnosť. Mnohé sa pokúšajú o zmenu už niekoľký krát a často sa po týchto neúspechoch vzdajú bez ďalšieho boja. Treba si uvedomiť fakty, prečo ste prešli toľkými “zlyhaniami” a odstrániť tieto nedostatky. Veľmi dobrým motivátorom k dosiahnutiu cieľa a vytvorení si predstavy ideálnej línie je vytlačenie si fotky, ženy či muža s ideálnou postavou, ktorú umiestnite na miesto kde sa nachádzate najčastejšie. Ak pracujete v kancelárii za počítačom, umiestnite takúto fotku za svoj monitor, aby ste ju mali neustále na očiach. Vaše podvedomie sa bude sústrediť na Váš vytýčený cieľ a ľahšie ho dosiahnete. Mnoho úspešných a bohatých ľudí to takto praktizuje a sami uznávajú, že dosahovanie cieľov použitím tejto metódy je pre nich jednoduchšie.

3. ste zameraní na čísla

Chudnutie vôbec nie je o čísle na Vašej váhe! Samozrejme by ste sa mali tešiť, že sa Vaša hmotnosť redukuje, ale nesústreďujte sa len na toto číslo. Podstatou úspešného a dlhodobo udržateľného výsledku je komplexná zmena životného štýlu a stravovania! Čísla sú len pomôckou k vyhodnocovaniu efektívnosti redukcie a redukčného programu.

4. ste vystresovaní

Keď je Váš organizmus v strese, vplýva to na správne chudnutie. Vaše telo produkuje počas stresu vyššie množstvo kortizolu, teda hormónu, ktorý redukuje schopnosť spaľovať tuky. Aj v prípade zdravého stravovania a dostatočného pohybu, bude stres ovplyvňovať dosahovanie Vašich cieľov. Nájdite si aktivitu, ktorou odbúrate stres z práce. Meditujte alebo relaxujte pri hudbe a nájdite rovnováhu medzi aktívnym pohybom a zdravou stravou. Správna rovnováha Vám pomôže uspieť dlhodobo a trvalo.

 

Žena a relax
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Negatívne myšlienky, ktoré spomaľujú Vaše chudnutie
Názov článku
Negatívne myšlienky, ktoré spomaľujú Vaše chudnutie
Popis
Možno aj Vy podvedomo robíte niektorú z týchto činností, ktoré negatívne ovplyvňujú Vaše myšlienky.
Autor

Tagy:, , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár