Prečo je fazuľa prospešná pre naše zdravie?

Fazuľa je často odmietaná kvôli vedľajšiemu efektu, ktorý prirodzene vzniká v našom organizme a tým je nadúvanie, ale napriek tomu je malým “drahokamom”, čo sa týka nutričných hodnôt. Napriek nadúvaniu by ste mali skôr myslieť na svoje zdravie a na nadúvanie zabudnúť! Dôvodov prečo zaradiť fazuľu do jedálnička je hneď niekoľko…

Fazuľový šalát

Fazuľa obsahuje veľa vlákniny

Z jednej strany vo všeobecnosti fazuľa nadúva, ale z druhej strany dostatočne dlho zasýti náš organizmus a preto má veľmi pozitívne prínosy v prevencii proti prejedaniu sa. A to nehovoríme o tom, že musíte zjesť tanier plný fazule a nič viac. Fazuľa sa dá použiť rôznymi spôsobmi, dokonca aj do Vášho obľúbeného smoothie. Môžete ju použiť do praženice, do polievky, do cestovín alebo kľudne aj na doma vyrobenú pizzu. Fantázii sa medze nekladú :)

Fazuľa obsahuje veľa proteínov

Fazuľa nie je len pre vegetariánov či vegánov. Vysoký obsah proteínov pomáha udržiavať energiu po dlhší čas a rovnako stabilizuje cukor v krvi, čo pomáha predchádzať chuti na maškrtenie rôznych nezdravých a hlavne sladkých potravín, ktoré obsahujú veľa kalórií a žiadnu nutričnú hodnotu.

Fazuľa je ideálna aj ako snack

V prípade, že sa snažíte schudnúť alebo si hmotnosť udržiavať, je potrebné aby ste konzumovali zdravé, kvalitné potraviny s nízkym obsahom kalórií, ale zároveň s vysokou nutričnou hodnotou. Nemusíte fazuľu konzumovať na raňajky, obed či večeru. Kľudne si ju v menších porciách môžete dopriať aj na desiatu či olovrant.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Dátum recenzie
Chudnutie s PROTISSIMO
Fazuľa a jej vplyv na naše zdravie
Hodnotenie autora
51star1star1star1star1star

Tagy:, , ,

Jedna odpoveď k “Prečo je fazuľa prospešná pre naše zdravie?”

  1. ja mám fazuľu veľmi rada, ale je pravda, že ma trochu po nej zdúva:(

Pridaj komentár