Prekvapujúce zdravé benefity kokosového oleja!

Oleje na varenie používame v našich domácnostiach zrejme všetci. Najčastejšie ide o slnečnicový olej a olej olivový. Ale počuli ste už niekedy o kokosovom oleji a o jeho benefitoch na naše zdravie?

Kokosový olej

Kokosový olej dostať už bežne v obchodoch, ale nie každý ho pozná alebo aj keď pozná, tak vôbec ho v domácnosti nepoužíva. Aby ste si urobili lepšiu predstavu a prehľad o kokosovom oleji, prinášame Vám niekoľko skutočností, o ktorých by ste mali rozhodne vedieť!

Kokosový olej upokojuje pokožku

Namiesto spoliehania sa na rôzne krémy, môžete použiť kokosový olej či už na suchú pokožku alebo pokožku, ktorá je podráždená. Pravidelné používanie kokosového oleja Vám môže pomôcť v boji proti ekzému a psoriáze. Jednou zložkou v kokosovom oleji je aj kyselina laurová, ktorá pomáha v boji proti plesňovým infekciám.

Kokosový olej zvyšuje hodnotu HDL cholesterolu

Surový kokosový olej zvyšuje hodnotu HDL cholesterolu, čiže toho dobrého. Pravidelné používanie surového kokosového oleja Vám pomôže kontinuálne využívať tieto benefity pre Vaše zdravie.

Kokosový olej bojuje proti zubnému kazu

Nedávna štúdia, ktorá bola realizovaná v Írsku preukázala, že kokosový olej pomáha pri prevencii proti zubnému kazu. Výskum ukázal, že kokosový olej zastavil rast väčšiny kmeňov baktérie streptococcus mutans, ktorá je zodpovedná za vznik zubného kazu. Ústne vody, ktoré bežne používame zničia všetky baktérie v ústnej dutine, ale keby sa používal kokosový olej namiesto ústnej vody, mohlo by to byť kľúčom k odstraňovaniu iba zlých baktérií!

Kokosový olej pomáha zlepšovať pleť

Mnohí lekári sú toho názoru, že ak pomáha kokosový olej odstraňovať zlé baktérie a toxíny z ústnej dutiny, potom je vhodný aj na natieranie pokožky k odstraňovaniu baktérií priamo z pleti. Zlepšuje totiž akné a jas pokožky.

Ak kokosový olej používate, aké sú Vaše dôvody jeho použitia? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie :)
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Dátum recenzie
Chudnutie s PROTISSIMO
Kokosový olej
Hodnotenie autora
51star1star1star1star1star

Tagy:, , ,

Jedna odpoveď k “Prekvapujúce zdravé benefity kokosového oleja!”

  1. Toľko pozitývnych vlastností. Najviac ma prekvapilo to, že chráni zuby pred zubným kazom. Zaujímavé:)

Pridaj komentár