Príbeh Radovana – Ako som schudol s PROTISSIMO, iná metóda mi nepomáhala

Ako asi každý obézny človek, aj ja som vyskúšal chudnúť niekoľkokrát. Často sa mi to aj podarilo, výsledok bol po 2-3 mesiacoch 5-7 kilogramov, ale nevedno čoho (či som schudol tuk, či zo svalov, či iba vodu).

Radovan_chudnutie

Prvým krokom pri pokusoch o chudnutie bolo vždy, že som začal cvičiť. Schudol som trvalo 10 kilogramov. Tu však nastal problém. Ďalej to proste nešlo, akokoľvek som sa snažil. Práve v posilňovni mi odporučili neznámeho pána Dr. Kleina, ktorý pracuje s proteínovou diétou, že on by mi mohol pomôcť. Po prvej informácii, že sa musia jesť „práškové“ jedlá, ktoré sa kombinujú s klasickou stravou mi to prišlo troška divné, len mi bolo povedané, že výsledky sú dobré a má to ozaj hlavu a pätu. Spočiatku som tomu neveril, ale už mi nič neostávalo, svadba sa blížila a pneumatiky na mojom bruchu sa držali.

Skontaktoval som sa s Dr. Kleinom, dohodli sme si prvú konzultáciu a on ma nastavil na 4 fázy. Bolo mi povedané, že v prvej schudnem veľa vody a aj niečo zo svalov, ale že to doženiem naspäť v ďalších. Povedal som si, že ja schudnem určite vééééééla tuku a mňa sa tie začiatky netýkajú, opak bol pravdou, schudnutých bez mála 10 kilogramov väčšina veru voda, niečo zo svalov, ale aj trochu tuku. Prišla kríza, depka, nedôvera, sklamanie. Ale keďže diéta mala niekoľko fáz, nemohol som sa predčasne vzdať, proste prestať sa nedalo. Pri ďalšej konzultácii a meraní prišla vytúžená odmena, nárast svalstva na skoro pôvodné hodnoty, strata tuku 8 kg. Do dnes som schudol 25 kilogramov, ešte mám pred sebou 6, ale už nemám výdrž a sebadisciplínu.

A ako vnímam diétu PROTISSIMO?

  • Nie som úplne presvedčený, že táto diéta je zdravá, ale po 10 rokoch obezity druhého stupňa, asi nenávratne zničených kolenách a nedospaných nocí, čo som sa stále prehadzoval mi všetko ukazuje pre túto diétu. Nič iné mi predtým nefungovalo.
  • Sebadisciplína, sebadisciplína, sebadisciplína, naozaj je dôležité nezjesť ani cukrík, ani kocku cukru, proste nič okrem toho čo je v jednotlivých fázach diéty dovolené
  • Program PROTISSIMO a Dr. Klein ma naučili čo a ako jesť. Vždy som vedel o jedle a jeho výživovej hodnote veľa, ale nie dosť. Práve počas siahodlhých konzultácií som sa naučil aké jedlo je zdravé a ako to vlastne s tými nezdravými tukmi je, z čoho sa priberá a naopak z čoho nie. Koľko kalórií, ktorá potravina má. Kde hľadať bielkoviny, kde cukry a kde tuky. Osvojil som si nové, ale zdravé stravovacie návyky.
  • Mal som možnosť ochutnať od kamarátky jedlá z inej proteínovej diéty, ale popravde sa nedali porovnať. Ich chuť bola divná, nasladlá a neurčitá. Pričom PROTISSIMO chutí skoro ako klasické jedlá. Nie sú monotónne. Čo sa týka ponuky produktov, aj tá je oveľa väčšia ako tá, ktorú mi kamarátka ponúkala na ochutnanie.
  • Dôležitý pri PROTISSIMO je fakt, že pri prechode jednotlivými fázami sa jedlá PROTISSIMO nahrádzajú klasickými zdravými a to že sa počet proteínových jedál znižoval mi imponovalo, lebo na rozdiel od krabičkových diét sa táto nesnaží zákazníka pripútať navždy.
  • Najdôležitejšie čo som sa naučil je sebadisciplína, sebadisciplína, sebadisciplína, dostal som know-how ako sa stravovať a ako viesť zdravší život. Viem čo robím a v prípade, že neviem, tak mám možnosť sa stále poradiť s Dr. Kleinom. Nikto za mňa neschudol, musel som si to odmakať ja! No viem, že zázračné diéty a výrobky, kedy človek nič nemusí robiť a nič nemusí zmeniť a ktoré sľubujú rýchle chudnutie NEFUNGUJÚ!!! Naučil som sa základné pravidlo, ak je energetický príjem nižší ako výdaj, tak chudnem a ak je príjem vyšší ako výdaj, tak priberám.

Radovan K. (Bratislava)

Radovanovi ďakujeme za opísanie absolvovania redukčného programu a vnímanie PROTISSIMO, ktoré s nami absolvoval. Sme radi, že naše Centrum chudnutia na čele s Dr. Kleinom a spolu s jeho prístupom i odbornými konzultáciami naši klienti vnímajú ako veľké pozitívum pri ich zmene z nezdravého spôsobu života na zdravý a vyvážený. A zároveň sme radi, že si všetci naši klienti počas redukčného programu osvoja zdravé stravovacie návyky, pomocou ktorých sa vyhnú JOJO efektu. Zdravé stravovanie a zdravý životný štýl sú pre nás primárnym cieľom, ktorý sa snažíme našich klientov naučiť.
(PhDr. Ladislav Brieška)
 

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Dátum recenzie
Chudnutie s PROTISSIMO
Chudnutie s PROTISSIMO
Hodnotenie autora
51star1star1star1star1star

Tagy:, , , , , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár