Smoothies a ich zdravotné benefity na chudnutie

Na rozdiel od krabicových džúsov či balených štiav sú smoothies populárne hlavne kvôli tomu, že uchovávajú všetku vlákninu a živiny z ovocia a zeleniny. Pravidelná denná konzumácia smoothies má niekoľko zdravotných benefitov pre organizmus a prinášame Vám 5 tých najväčších výhod:

Smoothies

1. pomáhajú vstrebávať vitamíny a živiny

Smoothies zlepšujú Váš imunitný systém a dodávajú energiu pri zdravom životnom štýle. Sú skvelou alternatívou pri príjme vitamínov a živín namiesto tabletiek, ktoré sú chemicky vyrobené. A hlavne vlastnou prípravou viete presne, čo budete piť a aké vitamíny sú vo Vašom smoothies obsiahnuté.

2. pomáhajú k lepšiemu tráveniu a vylučovaniu

S pomocou vlákniny dokáže náš tráviaci systém jednoduchšie odstraňovať “odpad”, ktorý nepatrí do nášho organizmu. Pravidelná konzumácia smoothies nás ubezpečuje, že nielen zvonka je telo zdravé, ale hlavne aj vo vnútri.

3. chudnutie

Pri správnej kombinácii zeleniny a ovocia sa dá nahradiť jedno jedlo takýmto miešaným nápojom. Získate tak živiny, ktoré Vaše telo potrebuje bez nutnosti konzumácie ťažkých jedál na trávenie a chudnutie tak bude pre Vás jednoduchšie. Taktiež sa dajú konzumovať ako vhodná desiata či olovrant medzi hlavnými jedlami. Rozlúčte sa preto s nezdravými čokoládami, chipsami či zmrzlinou a nahraďte ich svojim vlastným smoothies.

4. pomáhajú konzumovať viac zelených potravín

Existuje mnoho ľudí a možno aj Vy patríte do tej skupiny, že neobľubujete konzumáciu zeleniny. Telo však živiny obsiahnuté v zelenine potrebuje a smoothies môže byť pre Vás vhodnejšou voľbou, ako konzumácia čistej zeleniny. Zamiešaním troška špenátu do nápoja ho ani nepocítite na chuti, no pre Váš organizmus to bude balzamom. Elegantne a zdravo vyriešite problém s konzumáciou čistej zeleniny :)

5. sú jednoduchšie na konzumáciu a na prípravu

Výborná alternatíva pre ľudí, ktorí sú neustále na cestách, či nemajú veľa času na prípravu pokrmov počas dňa. Mnoho ľudí má väčšinu dňa naplnenú prácou a po práci nezostáva veľa času na dlhú prípravu jedál. So smoothies môžete rýchlo a jednoducho prijať všetky potrebné živiny a vitamíny a následne môžete už len oddychovať. Sú vhodným osviežením po náročnom dni v práci.

Samozrejme tak ako pri inom, nie je dobré to zas preháňať a konzumovať iba smoothies. Jeden pohár denne je vhodnou voľbou pri zdravom životnom štýle, prípadne aj počas či po samotnom chudnutí.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Smoothies a ich zdravotné benefity na chudnutie
Názov článku
Smoothies a ich zdravotné benefity na chudnutie
Popis
Na rozdiel od krabicových džúsov či balených štiav sú smoothies populárne hlavne kvôli tomu, že uchovávajú všetku vlákninu a živiny z ovocia a zeleniny. Pravidelná denná konzumácia smoothies má niekoľko zdravotných benefitov pre organizmus a prinášame Vám 5 tých najväčších výhod
Autor

Tagy:, , , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár