Tieto tipy Vám pomôžu jesť zdravšie!

Jesť zdravo neznamená dodržiavanie komplikovaných pravidiel a podmienok. Byť sýty neznamená byť najedený do prasknutia a ešte o niečo viac. Sýtymi môžete byť aj z menších objemov porcií, ak viete čo by ste mali a čo naopak nie. Ak Váš organizmus prijme dostatočné množstvo nutrientov budete oveľa zdravší ako doteraz.

Zdrava zena

Tieto tipy Vám pomôžu jesť zdravšie!

Zdravé proteíny

Presné množstvo proteínov, ktoré by mal človek zjesť je rôzne v závislosti od hmotnosti a fyzických aktivít, ktoré vykonáva. Každopádne každá žena by mala skonzumovať 40 až 75 gramov proteínov za deň.

Na dosiahnutie ODD nemusíte jesť iba čisté proteíny, proteínové tyčinky alebo proteínové jedlá. Väčšina bežných potravín obsahuje proteíny. Najviac ich nájdete v mliečnych produktoch, šošovici, fazuli, kuracích prsiach, rybách a v tofu.

 

Zdravé sacharidy

K udržaniu energie a sýtosti medzi jednotlivými jedlami by ste mali zvoliť komplexné sacharidy, ktoré pomáhajú zostať dlhšie sýtymi. Ak hľadáte zdravé sacharidy siahnite po celozrnnom pečive, sladkom zemiaku alebo fazuli.

 

Zdravé tuky

Zabudnite na reči, že tuky sú zlé pre Váš organizmus. Samozrejme, ak siahnete po tých prospešných obávať sa nemusíte vôbec. Zamerajte sa na nenasýtené tuky MUFA (mononenasýtené tuky) a na PUFA (polynenasýtené tuky). Tieto zdravé tuky sú bohaté na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny a sú plné antioxidantov.

Zdravé tuky nájdete v takých potravinách akými sú oriešky, semienka, olivový olej a tiež avokádo.

 

Zdravá vláknina

Odporúčaná denná dávka vlákniny pre ženy sa pohybuje medzi 25 až 30timi gramami vlákniny za deň. Výhod, ktoré vláknina prináša je hneď niekoľko. Vláknina pomáha znižovať cholesterol a zasýti Vás na dlhšie časové obdobie.

Mnoho zeleniny a ovocia obsahuje dostatočné množstvo vlákniny, ktorá Vám práve pomôže zostať sýtymi medzi dvomi jedlami.

 

Zdravý nápoj

Nielen počas leta, ale počas celého roku je potrebné telo hydratovať. Namiesto konzumácie sladených nápojov a džúsov zvoľte radšej vodu, zelený čaj alebo smoothie nápoj, prípadne čerstvý fresh nápoj.

 

Zdravé stravovanie je životný štýl. Ak ste ním doteraz nežili a chcete pre seba a svoje okolie urobiť veľa zdravého a pozitívneho, skúste začať týmito základnými tipmi. Postupne obmedzíte príjem sladkých jedál a nápojov, nepotrebných junk foods a oveľa jednoduchšie sa Vám bude udržiavať nielen línia, ale aj hmotnosť.

 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Tieto tipy Vám pomôžu jesť zdravšie!
Názov článku
Tieto tipy Vám pomôžu jesť zdravšie!
Popis
Jesť zdravo neznamená dodržiavanie komplikovaných pravidiel a podmienok. Byť sýty neznamená byť najedený do prasknutia a ešte o niečo viac. Jesť zdravšie...
Autor

Tagy:, , , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár