Urobte si skvelý jesenný detox s týmito 7 potravinami

Jeseň je v plnom prúde a do vianočného prejedania sa zostáva necelých 10 týždňov. Teraz je ten ideálny čas, dopriať si skvelý jesenný detox. Prinášame 8 potravín, ktoré Vám pomôžu pri detoxe. A nielen to! Potraviny bohaté na živiny akými je zázvor, klasické jablko či granátové jablko chutia ozaj skvele.

Zázvor

Zázvor

Máte problémy so žalúdkom? Siahnite po zázvore! Zázvor uľahčuje trávenie, obsahuje mnoho antioxidantov a má protizápalové účinky. Okrem iného posilňuje aj imunitný systém a pomáha pri detoxe tým, že odstraňuje z tela toxíny.

Jablko

Jablká obsahujú veľa vlákniny a pektínu, ktorý pohlcuje toxíny a pomáha ich rýchlejšie vyplaviť z čriev.

Kel

Potrebujete znížiť zápal v tele a zmierniť stres? Doprajte si kel! Kel znižuje hladinu cholesterolu a podporuje tráviaci trakt. Môžete ho konzumovať surový, dusený alebo pomixovaný.

Cvikla

Cvikla má protizápalové, antioxidačné a detoxikačné účinky. Obsahuje veľké množstvo vlákniny a draslíka. Najvhodnejšie je ju konzumovať surovú, varením stráca výživovú hodnotu. Ideálne je ju použiť vo Vašom obľúbenom smoothies.

Granátové jablko

Je dobre známe, že granátové jablko bojuje proti niektorým typom rakoviny a pri diéte pomáha vhodne dopĺňať potrebné vitamíny. Taktiež znižuje hladinu cholesterolu, znižuje riziko mŕtvice a dokonca pomáha aj pri chudnutí.

Sladký zemiak

Sladké zemiaky sú skvelým detoxom. Nielen, že pomáhajú pri redukcii hmotnosti, ale sú dobrým zdrojom vitamínu A a obsahujú veľké množstvo antioxidantov.

Cibuľa

Cibuľu mnohí ľudia odmietajú jesť práve vďaka nie príliš “vábnemu” dychu. No na druhej strane ponúkajú vynikajúci detox. Cibuľa obsahuje flavonoidy, ktoré znižujú riziko vzniku rakoviny, srdcových ochorení a diabetu druhého typu.
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Urobte si skvelý jesenný detox s týmito 7 potravinami
Názov článku
Urobte si skvelý jesenný detox s týmito 7 potravinami
Popis
Jeseň je v plnom prúde a do vianočného prejedania sa zostáva necelých 10 týždňov. Teraz je ten ideálny čas, dopriať si skvelý jesenný detox. Prinášame 8 potravín, ktoré Vám pomôžu pri detoxe. A nielen to! Potraviny bohaté na živiny akými je zázvor, klasické jablko či granátové jablko chutia ozaj skvele.
Autor

Tagy:,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár