Zdravé benefity tekvice. Viete prečo by ste ju mali jesť?

V posledných rokoch sa aj v našich končinách “udomácnilo” vyrezávanie tekvíc a ich umiestňovanie na viditeľné miesto pre okoloidúcich. No z druhej strany má tekvica aj mnoho zdravotných benefitov, ktoré Vám prináša jej konzumácia. Ktoré to sú, si môžete prečítať nižšie.

Hokkaido polievka

Zdravotné benefity tekvice

Tekvica obsahuje málo kalórií, no zároveň vysoké množstvo vlákniny. V prípade, že hľadáte vhodné sezónne zdravé potraviny, tekvica určite k jeseni patrí. Vláknina, ktorú obsahuje, Vám pomôže dlhšie zostať sýtymi a Váš tráviaci systém bude fungovať lepšie. Jedna šálka tekvice ponúka až 7 gramov bielkovín, ktoré Vám pomôžu pri chudnutí alebo aj udržiavaní hmotnosti v prípade zdravého stravovania.

Okrem vyššie spomenutých zdravotných benefitov pomáha zlepšiť aj imunitu. V prípade, že pravidelne bojujete s chorobami počas chladných jesenných či zimných dní je ideálnou zdravou voľbou. Obsahuje veľké množstvo vitamínu A a C, draslíka, železa a je plná živín, ktoré udržia Vaše telo v TIP-TOP forme.

V akých variáciách si dopriať tekvicu?

1. smoothie – tekvicu môžete použiť do svojho obľúbeného smoothie nápoja

2. tekvicová hokkaido polievka – ľahodná krémová polievka z hokkaido tekvice pohľadí nielen Váš žalúdok, ale aj dušu

3. tekvicová kaša – zdravá a chutná tekvicová kaša ako príloha k hlavnému jedlu

Dobrú chuť :)
 

Máte problém s nadváhou? Chudnite s nami pod odborným dohľadom!

Formular akcia

Objednať konzultáciu

Polia označené * sú povinné!

 

Sumár
Zdravé benefity tekvice. Viete prečo by ste ju mali jesť?
Názov článku
Zdravé benefity tekvice. Viete prečo by ste ju mali jesť?
Popis
V posledných rokoch sa aj v našich končinách "udomácnilo" vyrezávanie tekvíc a ich umiestňovanie na viditeľné miesto pre okoloidúcich. No z druhej strany má tekvica aj mnoho zdravotných benefitov, ktoré Vám prináša jej konzumácia. Ktoré to sú, si môžete prečítať nižšie.
Autor

Tagy:, , , ,

Žiadne komentáre neexistujú

Pridaj komentár